所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Terminals |
| Product | Ring Terminals |
| Part # Aliases | 05400701892 80610048268 |
| Stud/Tab Size | 6 Stud |
| Length - Overall | 0.730" (18.54mm) |
| Features | Brazed Seam |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Wire Gauge | 10-12 AWG |
| Width - Outer Edges | 0.380" (9.65mm) |
| Thickness | 0.040" (1.02mm) |
| Packaging | Bulk |
| Standard Package | 500 |
| Insulation | Non-Insulated |
| Termination | Crimp |
| Terminal Type | Circular |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Unit Weight | 1.700 lbs |
| RoHS | RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话