所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Toggle Switches |
| RoHS | RoHS Compliant By Exemption |
| Contact Form | SPDT |
| Switch Function | ON - NONE - ON |
| Current Rating | 6 A |
| Voltage Rating AC | 125 V, 250 V |
| Voltage Rating DC | 30 V |
| Termination Style | Solder Lug |
| Mounting Style | Panel |
| Terminal Seal | Epoxy |
| Contact Plating | Silver |
| Illumination | Not Illuminated |
| Actuator | Lever |
| Bushing Size | 1/4-40 |
| Series | M |
| Part # Aliases | M-2012NLS1 |
| Actuator Style | Locking Lever |
| Electrical Life | 25000 |
| Product Length | 13 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Product Depth | 8 |
| Pole Throw Configuration | SPDT |
| Mounting | Panel Mount with Threads |
| Switch Configuration | ON None ON |
| Maximum Current Rating | 6@125VAC |
| Maximum DC Voltage Rating | 30 |
| Type | Miniature |
| Maximum AC Voltage Rating | 250 |
| Minimum Operating Temperature | -30 |
| Product Height | 40.1 |
| Mechanical Life | 50000 |
| Terminal Type | Solder Lug |
| Contact Material | Silver Alloy |
| Circuit | SPDT |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 6.50mm Dia |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Voltage Rating - AC | 125V |
| Electrical Life | 25,000 Cycles |
| Packaging | Bulk |
| Operating Temperature | -30°C ~ 85°C |
| Actuator Type | Locking Lever |
| Standard Package | 100 |
| Voltage Rating - DC | 30V |
| Bushing Thread | 1/4-40 |
| Actuator Material | Brass, Chrome Plated |
| Actuator Length | 16.50mm |
| Features | Epoxy Sealed Terminals |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Current Rating (Max) | 6 A |
| Operating Temperature Max Deg. C | 85C |
| Operating Temperature Min Deg. C | -30C |
| Mechanical Life | 50000 |
| AC Voltage Rating (Max) | 250V VAC |
| DC Voltage Rating (Max) | 30V VDC |
| Contact Configuration | :SPDT |
| Switch Operation | :On-None-On |
| Contact Voltage AC Nom | :125V |
| Contact Voltage DC Nom | :30V |
| Contact Current Max | :6A |
| Switch Terminals | :Solder |
| Weight (kg) | 0 |
| Tariff No. | 85365080 |
| ActuatorType | LockingLever |
| BodyStyle | Miniature |
| ContactForm | SPDT |
| Current,Rating | 6Amps |
| DielectricStrength | 1500VAC |
| MountingHoleSize | 0.256In. |
| MountingType | Panel |
| NumberofPoles | 1 |
| NumberofPositions | 2 |
| Operation | OnNoneOn |
| Termination | SolderLugs |
| Voltage,Rating | 250VAC |
咨询QQ
热线电话