所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Actuator Style | Concave (Standard V) |
| Packaging | Bulk |
| Switch Function | On-Off-On |
| Current Rating | 6A (AC), 3A (DC) |
| Features | Epoxy Sealed Terminals |
| Mounting Type | Panel Mount, Flange |
| Voltage Rating - AC | 125V |
| Electrical Life | 25,000 Cycles |
| Termination Style | Solder Lug |
| Color - Actuator/Cap | White |
| Operating Temperature | -30°C ~ 85°C |
| Actuator Marking | No Marking |
| Panel Cutout Dimensions | Rectangular - 17.80mm x 10.10mm |
| Standard Package | 1 |
| Voltage Rating - DC | 30V |
| Mechanical Life | 50,000 Cycles |
| Circuit | SPDT |
| Voltage Rating AC | 125 V, 250 V |
| Product Category | Rocker Switches |
| Contact Rating | 6 A |
| Terminal Seal | Epoxy |
| Color | White |
| Series | M |
| Contact Form | SPDT |
| Voltage Rating DC | 30 V |
| Mounting Style | Through Hole |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Contact Plating | Silver |
| Actuator | Rocker |
| Mounting Hole Size | 17.8 mm x 10.1 mm |
咨询QQ
热线电话