所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Rating di corrente massima | 6@125VAC |
| Actuator Style | Small Bat Toggle |
| Placcatura contatto | Silver |
| Tipo | Miniature |
| Configurazione polo | SP3T |
| Tipo di terminale | Solder Lug |
| Montaggio | Panel Mount with Threads |
| Durata elettrica | 25000 |
| Durata meccanica | 100000 |
| Massima temperatura d'esercizio | 85 |
| Configurazione interruttore | (ON) ON (ON) |
| Rating di tensione DC massima | 30 |
| Materiale di contatto | Silver Alloy |
| Temperatura d'esercizio minima | -30 |
| Rating di tensione CA massima | 250 |
| RoHS UE | Compliant |
| Circuit | SP3T |
| Illumination | Non-Illuminated |
| Switch Function | Mom-On-Mom |
| Current Rating | 6A (AC), 3A (DC) |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 6.50mm Dia |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Voltage Rating - AC | 125V |
| Electrical Life | 25,000 Cycles |
| Termination Style | Solder Lug |
| Packaging | Bulk |
| Operating Temperature | -30°C ~ 85°C |
| Actuator Type | Standard Round |
| Standard Package | 1 |
| Voltage Rating - DC | 30V |
| Bushing Thread | 1/4-40 |
| Actuator Material | Brass, Chrome Plated |
| Actuator Length | 10.50mm |
| Features | Epoxy Sealed Terminals |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Contact Plating | Silver |
| Current Rating (Max) | 6 A |
| Operating Temperature Max Deg. C | 85C |
| Contact Material | Silver Alloy |
| Operating Temperature Min Deg. C | -30C |
| Pole Throw Configuration | SP3T |
| Mechanical Life | 100000 |
| AC Voltage Rating (Max) | 250V VAC |
| DC Voltage Rating (Max) | 30V VDC |
| Switch Configuration | ON ON ON |
| Contact Configuration | :SP3T |
| Switch Operation | :(On)-On-(On) |
| Contact Voltage AC Nom | :125V |
| Contact Voltage DC Nom | :30V |
| Contact Current Max | :6A |
| Switch Terminals | :Solder |
| Weight (kg) | 0 |
| Tariff No. | 85365080 |
| ActuatorType | Bat |
| BodyStyle | Miniature |
| ContactForm | SP3T |
| Current,Rating | 6Amps |
| DielectricStrength | 1500VAC |
| MountingHoleSize | 0.256In. |
| MountingType | Bushing |
| NumberofPoles | 1 |
| NumberofPositions | 3 |
| Operation | (On)On(On) |
| Termination | SolderLugs |
| Type | Toggle |
| Voltage,Rating | 250VAC |
咨询QQ
热线电话