所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Voltage Rating AC | 125 V, 250 V |
| Product Category | Toggle Switches |
| Current Rating | 6 A, 3 A |
| Mounting Type | Bushing |
| Terminal Seal | Sealed |
| Series | M |
| Contact Form | SP3T |
| Switch Function | (ON) - ON - (ON) |
| Termination Style | Solder Lug |
| Voltage Rating DC | 30 V |
| Bushing Size | 1/4-40 |
| Mounting Style | Panel |
| Contact Plating | Silver |
| Actuator | Bat |
| Part # Aliases | 633-M202601 M-20208NSS1 M2026SS1W01 |
| RoHS | RoHS Compliant By Exemption |
咨询QQ
热线电话