所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Circuit | SP3T |
| Illumination | Non-Illuminated |
| Switch Function | Mom-On-Mom |
| Current Rating | 6A (AC), 3A (DC) |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 6.50mm Dia |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Voltage Rating - AC | 125V |
| Electrical Life | 25,000 Cycles |
| Termination Style | PC Pin |
| Packaging | Bulk |
| Operating Temperature | -30°C ~ 85°C |
| Actuator Type | Standard Round |
| Standard Package | 1 |
| Voltage Rating - DC | 30V |
| Bushing Thread | 1/4-40 |
| Actuator Material | Brass, Chrome Plated |
| Actuator Length | 10.50mm |
| Features | Epoxy Sealed Terminals |
| 系列 | M |
| 端接样式 | PC Pin |
| 衬套螺纹 | 1/4-40 |
| 操作温度 | -30°C ~ 85°C |
| 开关功能 | Mom-On-Mom |
| 额定电压 - 交流 | 125V |
| 电路 | SP3T |
| 额定电流 | 6A (AC), 3A (DC) |
| 面板开口尺寸 | Circular - 6.50mm Dia |
| 装配类型 | Panel Mount |
| 照明 | Non-Illuminated |
| 致动器类型 | Standard Round |
| 额定电压 - 直流 | 30V |
| 致动器长度 | 10.50mm |
咨询QQ
热线电话