所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Toggle Switches |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Contact Form | SP3T |
| Switch Function | (ON) - ON - (ON) |
| Current Rating | 6 A |
| Voltage Rating AC | 125 V, 250 V |
| Voltage Rating DC | 30 V |
| Termination Style | Through Hole |
| Mounting Style | Wire |
| Terminal Seal | Epoxy |
| Contact Plating | Silver |
| Illumination | Not Illuminated |
| Actuator | Bat |
| Bushing Size | 1/4-40 |
| Series | M |
| Part # Aliases | 633-M2026SS1W30 M-20208-N29 M2026SS1W30 |
咨询QQ
热线电话