所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Actuator Style | Concave (Standard V) |
| Packaging | Bulk |
| Switch Function | On-On |
| Current Rating | 0.4VA (AC/DC) |
| Features | Process Sealed |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle, Vertical |
| Voltage Rating - AC | 28V |
| Electrical Life | 50,000 Cycles |
| Termination Style | PC Pin |
| Color - Actuator/Cap | Red |
| Operating Temperature | -30°C ~ 85°C |
| Actuator Marking | No Marking |
| Standard Package | 1 |
| Voltage Rating - DC | 28V |
| Mechanical Life | 50,000 Cycles |
| Circuit | SPDT |
| Mounting Style | Through Hole |
| Voltage Rating AC | 28 V |
| Product Category | Rocker Switches |
| Contact Rating | 0.4 VA |
| Terminal Seal | Epoxy |
| Operating Temperature Range | - 30 C to + 85 C |
| Contact Form | SPDT |
| Voltage Rating DC | 28 V |
| Housing Material | Glass Fiber |
| Contact Plating | Gold |
| Actuator | Toggle |
| Power Rating | 0.4 VA |
| RoHS | RoHS Compliant By Exemption |
咨询QQ
热线电话