所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 80LQFP |
| Family Name | R8C |
| Program Memory Type | Flash |
| Program Memory Size | 128 KB |
| Maximum Speed | 20 MHz |
| Data Bus Width | 16|32 Bit |
| RAM Size | 12 KB |
| Operating Supply Voltage | 3.3|5 V |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Maximum Power Dissipation | 300 mW |
| Interface Type | I2C/IEBus/UART |
| On-Chip ADC | 24-chx10-bit |
| Number of Programmable I/Os | 71 |
| Number of Timers | 9 |
| Watchdog | 1 |
| Standard Package | Trays |
| Mounting | Surface Mount |
| ADC Bits | 10 |
| Package Width | 12 |
| PCB | 80 |
| ADC Channels | 24 |
| EU RoHS | Compliant |
| Instruction Set Architecture | CISC |
| UART | 3 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | LQFP |
| Standard Package Name | QFP |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Maximum Clock Rate | 20 |
| Data Bus Width | 16 |
| Programmability | Yes |
| Maximum Speed | 20 |
| Package Length | 12 |
| CECC Qualified | No |
| Minimum Operating Supply Voltage | 3 |
| Pin Count | 80 |
| Package Height | 1.4 |
| Typical Operating Supply Voltage | 3.3|5 |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 |
| I2C | 1 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Packaging | Tray |
| Core Processor | M16C/60 |
| Core Size | 16-Bit |
| Oscillator Type | Internal |
| Data Converters | A/D 24x10b |
| Connectivity | I²C, IEBus, SIO, UART/USART |
| Number of I /O | 71 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 2.7 V ~ 5.5 V |
| Peripherals | DMA, POR, PWM, Voltage Detect, WDT |
| Package / Case | 80-LQFP |
| Speed | 20MHz |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Supplier Device Package | 80-LQFP (12x12) |
| Number of I/O | 71 |
咨询QQ
热线电话