所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Selling Alternatives | M40R104M2-F |
| Subcategory | Capacitor Ceramic Multilayer |
| Lead Time | 112 Days |
| Capacitance | 0.1µF |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Rated | 200V |
| Lead Style | Straight |
| Lead Spacing | 0.200" (5.08mm) |
| Packaging | Bulk |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Height - Seated (Max) | 0.520" (13.21mm) |
| Size / Dimension | 0.400" L x 0.200" W (10.16mm x 5.08mm) |
| Applications | General Purpose |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Standard Package | 100 |
| Package/Case | Radial |
| Tolerance | ±20% |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
咨询QQ
热线电话