所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded |
| RoHS | RoHS Compliant By Exemption |
| Capacitance | 0.1 uF |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage Rating | 200 V |
| Termination Style | Radial |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 125 C |
| Temperature Coefficient / Code | X7R |
| Lead Spacing | 0.2 in |
| Product | Conformally Coated MLCCs |
| Lead Style | Straight |
| Case Height | 0.46 in |
| Case Length | 0.4 in |
| Case Width | 0.2 in |
| Dimensions | 0.2 in W x 0.4 in L x 0.46 in H |
| Lead Diameter | 0.004 in |
| Packaging | Bulk |
| Series | M40 |
| Factory Pack Quantity | 100 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Rated | 200V |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Height - Seated (Max) | 0.520" (13.21mm) |
| Size / Dimension | 0.400" L x 0.200" W (10.16mm x 5.08mm) |
| Applications | General Purpose |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Standard Package | 100 |
| Package/Case | Radial |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Type | Multilayer Ceramic Capacitors |
咨询QQ
热线电话