所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 16SOP |
| Type | Analog Multiplexer |
| Maximum On Resistance | 180@4.5V Ohm |
| Maximum Propagation Delay Bus to Bus | 12@4.5V|8@±4.5V ns |
| Multiplexer Architecture | 8:1 |
| Maximum Turn-Off Time | 38@4.5V ns |
| Maximum Turn-On Time | 45@4.5V ns |
| Chip Enable Signals | Yes |
| Configuration | Single 8:1 |
| Minimum Dual Supply Voltage | ±1 V |
| Maximum Dual Supply Voltage | ±6 V |
| Minimum Single Supply Voltage | 4.5 V |
| Maximum Single Supply Voltage | 5.5 V |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Category | Multiplexer Switch ICs |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Switches | 1 |
| On Resistance (Max) | 180 Ohms |
| On Time (Max) | 45 ns |
| Off Time (Max) | 38 ns |
| Propagation Delay Time | 12 ns |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | SOP-16 |
| Maximum Power Dissipation | 500 mW |
| Minimum Operating Temperature | - 55 C |
| Packaging | Reel |
| Factory Pack Quantity | 2500 |
| Typical Single Supply Voltage | 5 |
| Mounting | Surface Mount |
| Package Width | 4(Max) |
| PCB | 16 |
| Maximum On Resistance | 180@4.5V |
| Maximum Power Dissipation | 500 |
| Maximum Dual Supply Voltage | ±6 |
| Maximum Turn-Off Time | 38@4.5V |
| EU RoHS | Compliant |
| Power Supply Type | Single|Dual |
| Number of Channels per Chip | 1 |
| Minimum Operating Temperature | -55 |
| Supplier Package | SOP |
| Standard Package Name | SOIC |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Maximum Single Supply Voltage | 5.5 |
| Minimum Dual Supply Voltage | ±1 |
| Typical Dual Supply Voltage | ±3|±5 |
| Number of Inputs per Chip | 8 |
| Package Length | 10(Max) |
| Pin Count | 16 |
| Number of Outputs per Chip | 1 |
| Minimum Single Supply Voltage | 4.5 |
| Package Height | 1.65(Max) |
| Maximum Turn-On Time | 45@4.5V |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Unit Pack | 2500 |
| MOQ | 5000 |
| Function | Multiplexer/Demultiplexer |
| Circuit | 1 x 8:1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 16-SO |
| Voltage Supply Source | Dual Supply |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Current - Supply | 8µA |
| On-State Resistance | 120 Ohm |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | ±4.5 V ~ 5.5 V |
| Package/Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | 497-7845-1 |
| Dimensions | 10 x 4 x 1.65mm |
| Height | 1.65mm |
| Input Signal Type | Single Ended |
| Length | 10mm |
| Output Signal Type | Single Ended |
| Package Type | SOP |
| Switch Type | Analogue Multiplexer |
| Typical Dual Supply Voltage | ±3 V, ±5 V |
| Typical Single Supply Voltage | 5 V |
| Width | 4mm |
| On Time - Max | 45 ns |
| On Resistance - Max | 180 Ohms |
| Off Time - Max | 38 ns |
咨询QQ
热线电话