所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Mounting Style | Through Hole |
| Packaging | Bulk |
| Product Category | Power to the Board |
| Current Rating | 3 A Power, 20 A Signal |
| Contact Plating | Gold |
| Voltage Rating | 120 V |
| Series | Datamate Mix-Tek |
| Termination Style | Solder Pin |
| Contact Gender | Pin (Male) |
| Housing Material | Polyphenylene Sulfide (PPS) |
| Number of Positions / Contacts | 16 |
| Tradename | Mix-Tek Connectors |
| Pitch | 2 mm, 4 mm |
| Product Type | Plug Housings |
| RoHS | No |
| Contact Material | Brass, Phosphor Bronze |
| Product Range | :HARWIN - Datamate Mix-Tek M80 Series |
| Contact Termination | :Through Hole Vertical |
| Gender | :Header |
| No. of Contacts | :16 |
| No. of Rows | :2 |
| Pitch Spacing | :2mm |
| Weight (kg) | 0 |
| Tariff No. | 85369010 |
咨询QQ
热线电话