所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Family | MA40S4R |
| Standard Package | Bulk |
| Product Category | Audio Indicators & Alerts |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Product | Sensors |
| Sound Pressure Level | - 63 dB |
| Frequency | 40 kHz |
| Diameter | 10 mm |
| Mounting | PCB |
| Dimensions | 10 mm H |
| Height | 10 mm |
| Packaging | Bulk |
| Series | MA40 |
| Factory Pack Quantity | 100 |
| Matchcode | MA40S4R |
| Unit Pack | 90 |
| Automotive | NO |
| MOQ | 90 |
| Standard Leadtime | 18 weeks |
| Subcategory | Specialized Sensor |
| Lead Time | 84 Days |
| Beam Angle | 80° |
| Receive Sensitivity | -63dB |
| Other Names | 490-7706 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Sensor Type | :Ultrasonic Receiver |
| Sensing Range Min | :200mm |
| Sensing Range Max | :4m |
| Switching Frequency | :40kHz |
| Sensitivity (dB) | :-63dB |
| External Diameter | :9.9mm |
| Operating Temperature Min | :-40°C |
| Operating Temperature Max | :85°C |
| SVHC | :Lead titanium zirconium oxide (20-Jun-2013) |
| Operating Temperature Range | :-40°C to +85°C |
| Weight (kg) | 0.0005 |
| Tariff No. | 85322400 |
咨询QQ
热线电话