所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 10DFN |
| Family | MAG3110 |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Standard Package Name | DFN |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Package Height | 0.85(Max) |
| Mounting | Surface Mount |
| Packaging | Tape and Reel |
| PCB | 10 |
| Package Width | 2 |
| Screening Level | Extended |
| Supplier Package | DFN |
| Package Length | 2 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Pin Count | 10 |
| Supplier Device Package | 10-DFN (2x2) |
| Output Type | Digital - I²C |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Current - Supply | 900µA |
| Voltage - Supply | 1.95 V ~ 3.6 V |
| Sensing Range | ±1000µT |
| Type | Digital Magnetometer |
| Package/Case | 10-VFDFN |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | MAG3110FCR1CT |
| Dimensions | 2 x 2 x 0.85mm |
| Height | 0.85mm |
| Length | 2mm |
| Maximum Operating Supply Voltage | 3.6 V |
| Maximum Operating Temperature | +85 °C |
| Minimum Operating Supply Voltage | 1.95 V |
| Minimum Operating Temperature | -40 °C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package Type | DFN |
| Typical Magnetic Sensor Hysteresis | 0.25 % |
| Width | 2mm |
| Operating Supply Voltage | 1.95 V to 3.6 V |
| Operating Point Min/Max | +/- 1000 uT |
| Unit Weight | 0.000236 oz |
| Package / Case | DFN-10 |
| Supply Current | 900 uA |
| RoHS | RoHS Compliant |
| IC Function | :Digital Magnetometer |
| Brief Features | :Low Power, Single Shot Measurement Mode |
| MSL | :MSL 1 - Unlimited |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Weight (kg) | 0.0002 |
| Tariff No. | 85423190 |
咨询QQ
热线电话