所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 5SOT-23 |
| Polarity | Positive |
| Number of Outputs | 1 |
| Minimum Input Voltage | 4 V |
| Maximum Input Voltage | 28 V |
| Maximum Output Current | 0.03 A |
| Output Voltage | 3.3|5 V |
| Maximum Power Dissipation | 571 mW |
| Accuracy | ±2 % |
| Maximum Quiescent Current | 0.008 mA |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Output Type | Selectable |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Standard Package | Bulk |
| Input Voltage Min | :4V |
| Input Voltage Max | :28V |
| Output Voltage Nom. | :5V |
| Output Current | :30mA |
| Dropout Voltage Vdo | :350mV |
| Voltage Regulator Case Style | :SOT-23 |
| No. of Pins | :5 |
| Operating Temperature Min | :-40°C |
| Operating Temperature Max | :85°C |
| MSL | :MSL 1 - Unlimited |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Accuracy % | :2% |
| Base Number | :1615 |
| Device Marking | :MAX1615EUK+ |
| IC Generic Number | :1615 |
| No. of Outputs | :1 |
| Operating Temperature Range | :-40°C to +85°C |
| Output Current Max | :0.1A |
| Primary Input Voltage | :15V |
| Supply Voltage Max | :28V |
| Supply Voltage Min | :4V |
| Voltage Regulator Type | :Linear |
| Weight (kg) | 0.000033 |
| Tariff No. | 85423990 |
| rohs | RoHS Compliant Part |
咨询QQ
热线电话