所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 8SOIC N |
| Data Transmission Topology | Multidrop|Multipoint |
| Interface Standards | EIA/TIA-485|RS-422|RS-485 |
| Data Rate | 115(Min) Kbps |
| Function | Cable Transceiver |
| Number of Transmitters | 1 |
| Transmitter Signal Type | Differential |
| Transmitter Communication Type | RS-422|RS-485 |
| Driving Mode | 3-State |
| Typical Single Supply Voltage | 5 V |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Standard Package | Bulk |
| Protocol | RS422, RS485 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Duplex | Half |
| Number of Drivers/Receivers | 1/1 |
| Supplier Device Package | 8-SOIC N |
| Receiver Hysteresis | 100mV |
| Packaging | Tube |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 4.75 V ~ 5.25 V |
| Type | Transceiver |
| Package/Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Dimensions | 5 x 4 x 1.5mm |
| Height | 1.5mm |
| Length | 5mm |
| Maximum Operating Temperature | +85 °C |
| Minimum Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Drivers per Line | 1 (RS422), 256 (RS485) |
| Number of Receivers | 1 (RS422), 1 (RS485) |
| Number of Receivers per Line | 10 (RS422), 256 (RS485) |
| Number of Transceivers | 1 (RS422), 1 (RS485) |
| Package Type | SOIC |
| Pin Count | 8 |
| Power Supply Type | Single |
| Receiver Signal Type | Differential |
| Width | 4mm |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Product | RS-422/RS-485 Combination |
| Operating Temperature Range | - 40 C to + 85 C |
| Series | MAX3082E |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Number of Drivers | 1 |
| Package / Case | SOIC-8 |
| Maximum Power Dissipation | 471 mW |
| Supply Current | 0.6 mA |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Device Type | :Line Driver / Receiver |
| IC Interface Type | :RS422, RS485 |
| No. of Drivers | :1 |
| Supply Voltage Min | :4.75V |
| Supply Voltage Max | :5.25V |
| Driver Case Style | :SOIC |
| No. of Pins | :8 |
| Operating Temperature Min | :-40°C |
| Operating Temperature Max | :85°C |
| MSL | :MSL 1 - Unlimited |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Base Number | :3082 |
| IC Generic Number | :3082 |
| IC Temperature Range | :Industrial |
| Line / Bus Driver / Receiver / Transceiver Type | :RS485 / RS422 |
| Supply Voltage Range | :4.75V to 5.25V |
| Termination Type | :SMD |
| Weight (kg) | 0.0001 |
| Tariff No. | 85423990 |
咨询QQ
热线电话