所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 20TQFN EP |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Number of Outputs | 8 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Current - Output / Channel | 410mA |
| Supplier Device Package | 20-TQFN (5x5) |
| Packaging | Tube |
| Voltage - Supply | 2.7 V ~ 5.5 V |
| On-State Resistance | 3 Ohm |
| Input Type | SPI |
| Current - Peak Output | 960mA |
| Package / Case | 20-WQFN Exposed Pad |
| Type | Relay/Load Driver |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Product | Driver ICs - Various |
| Output Current | 200 mA |
| Maximum Power Dissipation | 1.7 W |
| Fall Time | 200 ns |
| Series | MAX4896 |
| Number of Drivers | 8 |
| Supply Voltage - Max | 5.5 V |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Supply Current | 0.1 mA |
| Supply Voltage - Min | 2.7 V |
| Rise Time | 200 ns |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| Part # Aliases | MAX4896 |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Operating Supply Voltage | 2.7 V to 5.5 V |
| Factory Pack Quantity | 60 |
| Operating Supply Current | 100 uA |
| Brand | Maxim Integrated |
| Pd - Power Dissipation | 1.7 W |
咨询QQ
热线电话