所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 20TQFN EP |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Number of Outputs | 8 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Current - Output / Channel | 410mA |
| Supplier Device Package | 20-TQFN (5x5) |
| Packaging | Tube |
| Voltage - Supply | 2.7 V ~ 5.5 V |
| On-State Resistance | 3 Ohm |
| Input Type | SPI |
| Current - Peak Output | 960mA |
| Package / Case | 20-WQFN Exposed Pad |
| Type | Relay/Load Driver |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Dimensions | 5.1 x 5.1 x 0.75mm |
| Driver Type | High and Low Side |
| Height | 0.75mm |
| High and Low Sides Dependency | Independent |
| Input Logic Compatibility | BiMOS, CMOS, TTL |
| Length | 5.1mm |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 V |
| Maximum Operating Temperature | +85 °C |
| Minimum Operating Supply Voltage | 2.7 V |
| Minimum Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Drivers | 8 |
| Package Type | TQFN EP |
| Pin Count | 20 |
| Width | 5.1mm |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Product | Relay Drivers |
| Output Current | 420 mA |
| Maximum Power Dissipation | 1702 mW |
| Fall Time | 2 us |
| Series | MAX4896 |
| Supply Voltage - Max | 5.5 V |
| Supply Current | 10 uA |
| Supply Voltage - Min | 2.7 V |
| Rise Time | 2 us |
| RoHS | RoHS Compliant |
| 输出数目 | 8 |
| 输入逻辑兼容性 | BiMOS,CMOS,TTL |
| 最高工作温度 | +85 °C |
| 安装类型 | 表面贴装 |
| 最大工作电源电压 | 5.5 V |
| 高度 | 0.75mm |
| 最低工作温度 | -40 °C |
| 最小工作电源电压 | 2.7 V |
| 宽度 | 5.1mm |
| 封装类型 | TQFN |
| 驱动器类型 | 高侧和低侧 |
| 引脚数目 | 20 |
| 长度 | 5.1mm |
| 驱动器数目 | 8 |
| 尺寸 | 5.1 x 5.1 x 0.75mm |
| 高压侧和低压侧相关性 | 独立 |
| Factory Pack Quantity | 60 |
| Operating Supply Current | 10 uA |
| Brand | Maxim Integrated |
| Pd - Power Dissipation | 1702 mW |
咨询QQ
热线电话