所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 6SOT-23 |
| Polarity | Positive |
| Number of Outputs | 1 |
| Minimum Input Voltage | 2.5 V |
| Maximum Input Voltage | 5.5 V |
| Maximum Output Current | 0.3(Min) A |
| Output Voltage | 1.8 V |
| Maximum Power Dissipation | 727 mW |
| Typical Dropout Voltage @ Current | 0.055@150mA|0.114@300mA V |
| Accuracy | ±1.3 % |
| Line Regulation | 0.09(Typ) %/V |
| Load Regulation | 0.2(Typ) % |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Output Type | Fixed |
| Standard Package | Rail / Tube |
咨询QQ
热线电话