所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 44MQFP |
| High Level Output Current | 48000 uA |
| Low Level Output Current | 750000 uA |
| Operating Supply Voltage | 2.7 to 3.6 V |
| Maximum Power Dissipation | 1012 mW |
| Number of Segments | 64 |
| Standard Package | Tape & Reel |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | MQFP-44 |
| Maximum Supply Current | 9 mA |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Packaging | Reel |
| Power Dissipation | 1012 mW |
| Series | MAX6960 |
| Display Type | LED |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Digits or Characters | Any Digit Type |
| Supplier Device Package | 44-MQFP (10x10) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Supply | 7.5mA |
| Voltage - Supply | 2.7 V ~ 3.6 V |
| Interface | 4-Wire Serial |
| Configuration | 8 x 8 (Matrix) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Part # Aliases | MAX6960 |
| Product | LED Display Drivers |
| Factory Pack Quantity | 500 |
| Brand | Maxim Integrated |
| Length | 10.11 mm |
| Height | 2.2 mm |
| Width | 10.11 mm |
| Supply Current - Max | 9 mA |
| Pd - Power Dissipation | 1012 mW |
咨询QQ
热线电话