所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 2Case A |
| Type | Switching Diode |
| Configuration | Single |
| Peak Reverse Repetitive Voltage | 40(Min) V |
| Peak Average Forward Current | 2@Ta=55C A |
| Peak Reverse Recovery Time | 20 ns |
| Peak Reverse Current | 0.5 uA |
| Peak Forward Voltage | 1@1.6A V |
| Peak Non-Repetitive Surge Current | 25 A |
| Operating Temperature | -65 to 175 °C |
| Mounting | Through Hole |
| Standard Package | Bulk |
| Diameter | 2.16 mm |
| Product | Rectifiers |
| Brand | Microsemi |
| Mounting Style | Through Hole |
| Length | 3.94 mm |
| RoHS | No |
咨询QQ
热线电话