所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Multiplexer Switch ICs |
| RoHS | No |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Switches | 1 |
| On Resistance (Max) | 1050 Ohms |
| On Time (Max) | 600 ns |
| Off Time (Max) | 625 ns |
| Propagation Delay Time | 90 ns |
| Operating Supply Voltage | 3 V to 18 V |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| Mounting Style | Through Hole |
| Package / Case | PDIP-24 Wide |
| Maximum Power Dissipation | 500 mW |
| Minimum Operating Temperature | - 55 C |
| Packaging | Tube |
| Factory Pack Quantity | 15 |
| Life | Obsolete |
| Function | Multiplexer/Demultiplexer |
| Circuit | 1 x 16:1 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Supplier Device Package | 24-PDIP |
| Voltage Supply Source | Dual Supply |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Current - Supply | 360nA |
| On-State Resistance | 280 Ohm |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | ±3 V ~ 18 V |
| Standard Package | 15 |
| Other Names | MC14067BCPOS |
| Package/Case | 24-DIP (0.600", 15.24mm) |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
咨询QQ
热线电话