所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 24SOIC |
| Type | Analog Multiplexer |
| Maximum On Resistance | 1050@5V Ohm |
| Maximum Propagation Delay Bus to Bus | 30@15V|40@10V|90@5V ns |
| Multiplexer Architecture | 16:1 |
| Maximum Turn-Off Time | 625@5V ns |
| Maximum Turn-On Time | 600@5V ns |
| Chip Enable Signals | Yes |
| Configuration | Single 16:1 |
| Minimum Single Supply Voltage | 3 V |
| Maximum Single Supply Voltage | 18 V |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Category | Multiplexer Switch ICs |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Switches | 1 |
| On Resistance (Max) | 1050 Ohms |
| On Time (Max) | 600 ns |
| Off Time (Max) | 625 ns |
| Propagation Delay Time | 90 ns |
| Operating Supply Voltage | 3 V to 18 V |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | SOIC-24 Wide |
| Maximum Power Dissipation | 500 mW |
| Minimum Operating Temperature | - 55 C |
| Packaging | Reel |
| Factory Pack Quantity | 1000 |
| Typical Single Supply Voltage | 5|9|12|15 |
| Mounting | Surface Mount |
| Package Width | 7.6(Max) |
| PCB | 24 |
| Maximum On Resistance | 1050@5V |
| Maximum Power Dissipation | 500 |
| Maximum Turn-Off Time | 625@5V |
| EU RoHS | Compliant |
| Power Supply Type | Single |
| Number of Channels per Chip | 1 |
| Minimum Operating Temperature | -55 |
| Supplier Package | SOIC |
| Standard Package Name | SOIC |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Maximum Single Supply Voltage | 18 |
| Number of Inputs per Chip | 16 |
| Package Length | 15.54(Max) |
| Pin Count | 24 |
| Number of Outputs per Chip | 1 |
| Minimum Single Supply Voltage | 3 |
| Package Height | 2.36(Max) |
| Maximum Turn-On Time | 600@5V |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Function | Multiplexer/Demultiplexer |
| Circuit | 1 x 16:1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 24-SOIC |
| Voltage Supply Source | Dual Supply |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Current - Supply | 360nA |
| On-State Resistance | 280 Ohm |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | ±3 V ~ 18 V |
| Package/Case | 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | MC14067BDWR2GOSCT |
| On Time - Max | 600 ns |
| On Resistance - Max | 1050 Ohms |
| Off Time - Max | 625 ns |
| Power Dissipation | 0.5 W |
| Operating Temp Range | -55C to 125C |
| Package Type | SOIC |
| Operating Temperature Classification | Military |
| Number of Inputs | 16 |
| Number of Outputs | 1 |
| Dual Supply Voltage (Typ) | Not Required V |
| Power Supply Requirement | Single |
| Dual Supply Voltage (Min) | Not Required V |
| Rad Hardened | No |
| Single Supply Voltage (Min) | 3 V |
| Single Supply Voltage (Max) | 18 V |
| Single Supply Voltage (Typ) | 5/9/12/15 V |
| Dual Supply Voltage (Max) | Not Required V |
| Multiplexer Configuration | Single 16 |
| Analog Switch ON Resistance | 1050@5V ohm |
| Analog Switch Turn Off Time | 625@5V ns |
| Analog Switch Turn On Time | 600@5V ns |
| Supply Type | Single Supply |
| Brand | ON Semiconductor |
| Length | 15.54 mm |
| Supply Voltage - Max | 18 V |
| Supply Voltage - Min | 3 V |
| Series | MC14067B |
| Height | 2.36 mm |
| Bandwidth | 15 MHz |
| Pd - Power Dissipation | 500 mW |
咨询QQ
热线电话