所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 16SOIC W |
| Number of Internal Timers | 1 |
| Operating Supply Voltage | 3.3|5|9|12|15 V |
| Type | Programmable |
| Maximum Power Dissipation | 500 mW |
| Maximum High Level Output Current | -4.2(Min) mA |
| Maximum Low Level Output Current | 4.2(Min) mA |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Absolute Propagation Delay Time | 3600 |
| Mounting | Surface Mount |
| Package Width | 7.6(Max) |
| PCB | 16 |
| Maximum Power Dissipation | 500 |
| Typical Operating Supply Voltage | 3.3|5|9|12|15 |
| EU RoHS | Compliant |
| Minimum Operating Temperature | -55 |
| Supplier Package | SOIC W |
| Standard Package Name | SOIC W |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Maximum High Level Output Current | -4.2(Min) |
| Package Length | 10.45(Max) |
| Minimum Operating Supply Voltage | 3 |
| Pin Count | 16 |
| Maximum Quiescent Current | 0.02 |
| Package Height | 2.4(Max) |
| Maximum Low Level Output Current | 4.2(Min) |
| Packaging | Tape and Reel |
| Maximum Operating Supply Voltage | 18 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 16-SOIC W |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Current - Supply | 15µA |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 18 V |
| Frequency | 2MHz |
| Package/Case | 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | MC14536BDWR2GOSCT |
| Factory Pack Quantity | 1000 |
| Product Category | Timers & Support Products |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Propagation Delay - Max | 3600 ns, 1300 ns, 1000 ns |
| Supply Voltage - Max | 18 V |
| Minimum Operating Temperature | - 55 C |
| Package / Case | SOIC-16 Wide |
| Supply Voltage - Min | 3 V |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Power Dissipation | 0.5 W |
| Operating Temp Range | -55C to 125C |
| Package Type | SOIC W |
| Quiescent Current | 20 uA |
| Propagation Delay Time | 3600 ns |
| High Level Output Current | -4.2 mA |
| Operating Temperature Classification | Military |
| # Internal Timers | 1 |
| Low Level Output Current | 4.2 mA |
| Rad Hardened | No |
| Operating Supply Voltage (Typ) | 3.3/5/9/12/15 V |
| Operating Supply Voltage (Min) | 3 V |
| Operating Supply Voltage (Max) | 18 V |
| DELETED | Compliant |
| 供应商器件封装 | 16-SOIC W |
| 操作温度 | -55°C ~ 125°C |
| 电压 - 电源 | 3 V ~ 18 V |
| 封装/外壳 | 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| 频率 | 2MHz |
| 类型 | Programmable Timer |
| 电流 - 电源 | 15µA |
| 封装类型 | SOIC |
| 最高输入频率 | 2MHz |
| 最大低电平输出电流 | 2.4mA |
| 最高工作温度 | +125 °C |
| 最大静态电流 | 600µA |
| 传输延迟测试条件 | 50pF |
| 高度 | 2.4mm |
| 最低工作温度 | -55 °C |
| 安装类型 | 表面贴装 |
| 最长传播延迟时间@最长CL | 14 μs@ 50 pF |
| 引脚数目 | 16 |
| 宽度 | 7.6mm |
| 计时器类型 | 可编程 |
| 最大高电平输出电流 | -0.9mA |
| 最大工作电源电压 | 18 V |
| 长度 | 10.45mm |
| 最小工作电源电压 | 3 V |
| 尺寸 | 10.45 x 7.6 x 2.4mm |
| Series | MC14536B |
| Brand | ON Semiconductor |
| Pd - Power Dissipation | 500 mW |
| Height | 2.4 mm |
| Length | 10.45 mm |
咨询QQ
热线电话