所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 8SOIC |
| Mounting | Surface Mount |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Number of Outputs | 1 |
| Switching Frequency | 24 to 42 |
| Output Type | Adjustable |
| Package Width | 4(Max) |
| PCB | 8 |
| Minimum Input Voltage | 3 |
| Type | Inverting|Step Up|Step Down |
| EU RoHS | Compliant |
| Switching Regulator | Yes |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | SOIC |
| Standard Package Name | SOIC |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Package Length | 5(Max) |
| Pin Count | 8 |
| Package Height | 1.5(Max) |
| Output Voltage | 1.25 to 40 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Maximum Output Current | 1.5 |
| Maximum Input Voltage | 40 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Synchronous Rectifier | No |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency - Switching | 100kHz |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Output | 1.5A |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Voltage - Output | 1.55 V ~ 40 V |
| Other Names | 296-17765-2 |
| Voltage - Input | 3 V ~ 40 V |
| Package/Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Product Category | Voltage Regulators - Switching Regulators |
| Minimum Operating Temperature | 0 C |
| Output Current | 1.5 A |
| Factory Pack Quantity | 2500 |
| Series | MC34063A |
| Unit Weight | 0.002561 oz |
| Output Voltage | 1.55 V to 40 V |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | SOIC-8 |
| Maximum Operating Temperature | + 70 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Package Type | SOIC |
| Operating Temperature (Max) | 70C |
| Operating Temperature (Min) | 0C |
| Operating Temperature Classification | Commercial |
| DC to DC Converter Type | Step Up/Step Down |
| Rad Hardened | No |
| Input Voltage | 3 to 40 V |
| Input Voltage (Min) | 3 V |
| Status | ACTIVE |
| Temp (oC) | 0 to 70 |
| Package | Pins | SOIC (D) | 8 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 2500 | LARGE T&R |
| Control Mode | Constant on-time (COT) |
| Switching Frequency | 100 |
| Functional Diagram | |
| HiRel | |
| Vout | 40 |
| Package Group | PDIP SOIC SON |
| Reference Design | Y |
| Topology | Inverting Buck-Boost |
| Operating Temperature Range | 0 to 70 |
| Switch Current Limit | 1.5 |
| Datasheet | SLLS636N |
| Special Features | |
| Market Segment | |
| Rating | Catalog |
| TI Design | |
| Soft Start | |
| Iq | 4 |
| Vin | 40 |
| Shutdown Current | |
| Function | Converter |
| No of outputs | 1 |
| Switching frequency | 33...100 kHz |
| Output current | 1.5 |
| Output type | Adjustable |
| Output voltage, fixed | 1.25 |
| Operating temperature | 0...+70 °C |
| Input voltage | 3...40 V |
| Output voltage | 1.55...40 VDC |
| Operating Supply Current | 4 mA |
| Brand | Texas Instruments |
| Input Voltage MAX | 40 V |
咨询QQ
热线电话