所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 8SOIC N |
| Type | Step Up/Step Down |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Voltage | 1.25 to 40 V |
| Output Current | 1.5(Max) A |
| Operating Supply Voltage | 40(Max) V |
| Input Voltage | 3 to 40 V |
| Operating Temperature | 0 to 70 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Standard Package | Cut Tape |
| Supplier Package | SOIC N |
| Standard Package Name | SOIC |
| EU RoHS | Compliant |
| Package Height | 1.5(Max) |
| Package Width | 4(Max) |
| PCB | 8 |
| Package Length | 5(Max) |
| Pin Count | 8 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Synchronous Rectifier | No |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency - Switching | 100kHz |
| Supplier Device Package | 8-SOIC N |
| Output Type | Adjustable |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Current - Output | 1.5A |
| Voltage - Output | 1.25 V ~ 40 V |
| Voltage - Input | 3 V ~ 40 V |
| Package/Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | MC34063ADR2GOSCT |
| Dimensions | 5 x 4 x 1.5mm |
| Height | 1.5mm |
| Length | 5mm |
| Maximum Operating Temperature | +70 °C |
| Minimum Operating Temperature | 0 °C |
| Package Type | SOIC N |
| Regulator Function | Boost/Buck Controller |
| Width | 4mm |
| Operating Temperature (Max) | 70C |
| Operating Temperature (Min) | 0C |
| Operating Temperature Classification | Commercial |
| DC to DC Converter Type | Step Up/Step Down |
| Rad Hardened | No |
| Case | SO8 |
| Output current | 1.5A |
| Power | 625mW |
| Multiplicity | 1 |
| Integrated circuit type | DC-DC converter |
| Gross weight | 0.3 g |
| Frequency | 100kHz |
| Output voltage | 1.25...40V |
| Input voltage | 3...40V |
| Kind of integrated circuit | step up/down |
| Collective package [pcs] | 2500 |
| spg | 2500 |
| 同步整流器 | No |
| 电流 - 输出 | 1.5A |
| 操作温度 | 0°C ~ 70°C |
| 电压 - 输出 | 1.25 V ~ 40 V |
| 装配类型 | Surface Mount |
| 电压 - 输入 | 3 V ~ 40 V |
| 封装/外壳 | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| 输出类型 | Adjustable |
| 类型 | Step-Down (Buck), Step-Up (Boost), Inverting |
| 输出数 | 1 |
| 频率 - 开关 | 100kHz |
| 输出数目 | 1 |
| 最高工作温度 | +70 °C |
| 安装类型 | 表面贴装 |
| 高度 | 1.5mm |
| 最低工作温度 | 0 °C |
| 调节器功能 | 升压/降压控制器 |
| 宽度 | 4mm |
| 封装类型 | SOIC |
| 引脚数目 | 8 |
| 长度 | 5mm |
| 尺寸 | 5 x 4 x 1.5mm |
| Factory Pack Quantity | 2500 |
| Switching Frequency | 100 kHz |
| Operating Temperature Range | 0 C to + 70 C |
| Series | MC34063A |
| Brand | ON Semiconductor |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | SOIC-8 |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Topology | Buck, Boost, Inverting |
咨询QQ
热线电话