所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Operational Amplifiers - Op Amps |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Number of Channels | 2 |
| Common Mode Rejection Ratio (Min) | 70 dB |
| Input Offset Voltage | 6 mV |
| Input Bias Current (Max) | 500 nA |
| Mounting Style | Through Hole |
| Package / Case | DIP-8 |
| Slew Rate | 1.2 V/us |
| Shutdown | No |
| Maximum Operating Temperature | + 70 C |
| Packaging | Tube |
| Gain Bandwidth Product | 1.2 MHz |
| Maximum Dual Supply Voltage | +/- 22 V |
| Minimum Operating Temperature | 0 C |
| Factory Pack Quantity | 50 |
| Supply Current | 5.8 mA |
| Technology | Bipolar |
| Voltage Gain dB | 106.02 dB |
| Life | Obsolete |
| Amplifier Type | General Purpose Amplifier |
| Mounting Type | Through Hole |
| Supplier Device Package | 8-DIP |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Current - Supply | 3.5mA |
| Standard Package | 50 |
| Current - Input Bias | 30nA |
| Voltage - Input Offset | 2mV |
| Number of Circuits | 2 |
| Package/Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话