所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 8TSSOP |
| Number of Channels per Chip | 2 |
| Type | General Purpose Amplifier |
| Typical Gain Bandwidth Product | 5.5 MHz |
| Typical Slew Rate | 2.2@±15V V/us |
| Maximum Supply Current | 4.5@±15V mA |
| Maximum Input Offset Voltage | 5@±15V mV |
| Maximum Input Bias Current | 0.4@±15V uA |
| Typical Input Noise Voltage Density | 12@±15V nV/rtHz |
| Minimum CMRR | 70 dB |
| Minimum Dual Supply Voltage | ±2 V |
| Mounting | Surface Mount |
| Operating Temperature | 0 to 70 °C |
| Typical Voltage Gain | 106.02 dB |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Manufacturer Type | Wideband Amplifier |
| Rail to Rail | No |
| Maximum Power Dissipation | 680 |
| Maximum Input Bias Current | 0.4@±15V |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Supply Current | 4.5@±15V |
| Typical Gain Bandwidth Product | 5.5 |
| Typical Voltage Gain | 106.02 |
| Power Supply Type | Dual |
| Minimum CMRR | 70 |
| Minimum Operating Temperature | 0 |
| Supplier Package | TSSOP |
| Standard Package Name | TSSOP |
| Maximum Operating Temperature | 70 |
| Minimum Dual Supply Voltage | ±2 |
| Typical Dual Supply Voltage | ±3|±5|±9|±12|±15|±18 |
| Shut Down Support | No |
| Maximum Input Offset Voltage | 5@±15V |
| Pin Count | 8 |
| Maximum Input Offset Current | 0.1@±15V |
| Maximum Dual Supply Voltage | ±20 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Typical Slew Rate | 2.2@±15V |
| Technology | Bipolar |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Matchcode | MC4558CPT |
| Noise | 12nV/rtHz |
| Vcc(min) | 6V |
| Unit Pack | 4000 |
| Standard Leadtime | 16 weeks |
| MOQ | 8000 |
| Vcc(max) | 44V |
| Top(max) | 70°C |
| Channels | 2 |
| GBW | 5.5MHz |
| Top(min) | 0°C |
| Input bias | 50000pA |
| Shutdown | no |
| Input offset | 1mV |
| Slew rate | 2.2V/µs |
| Automotive | NO |
| R2R | no |
| Leadfree Defin. | RoHS-conform |
| Current - Output / Channel | 20mA |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 8-TSSOP |
| Current - Supply | 2.3mA |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | ±2 V ~ 20 V |
| Package / Case | 8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Slew Rate | 2.2 V/µs |
| Current - Input Bias | 50nA |
| Voltage - Input Offset | 1mV |
| Number of Circuits | 2 |
| Gain Bandwidth Product | 5.5MHz |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | 497-7853-1 |
| Factory Pack Quantity | 4000 |
| Operating Supply Voltage | +/- 2 V to +/- 20 V |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Product Category | Operational Amplifiers - Op Amps |
| Common Mode Rejection Ratio - Min | 70 dB |
| Number of Channels | 2 Channel |
| Maximum Operating Temperature | + 70 C |
| Maximum Dual Supply Voltage | +/- 20 V |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Output Current | 20 mA |
| Supply Current | 4.5 mA |
| Input Offset Voltage | 5 mV |
| Minimum Operating Temperature | 0 C |
| Input Bias Current - Max | 400 nA |
| Power Dissipation | 0.68 W |
| Operating Temp Range | 0C to 70C |
| Package Type | TSSOP |
| Number of Elements | 2 |
| Common Mode Rejection Ratio | 70 dB |
| Operating Temperature Classification | Commercial |
| Input Bias Current | 400 nA |
| Power Supply Requirement | Dual |
| Dual Supply Voltage (Min) | �2 V |
| Rail/Rail I/O Type | No |
| Shut Down Feature | No |
| Rad Hardened | No |
| Single Supply Voltage (Min) | Not Required V |
| Single Supply Voltage (Max) | Not Required V |
| Single Supply Voltage (Typ) | Not Required V |
| Dual Supply Voltage (Max) | �20 V |
| Voltage Gain in dB | 106.02 dB |
| Unity Gain Bandwidth Product | 5.5MHz |
咨询QQ
热线电话