所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Multiplexer Switch ICs |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Number of Channels | 1 |
| On Resistance (Max) | 60 Ohms |
| On Time (Max) | 40 ns |
| Off Time (Max) | 40 ns |
| Propagation Delay Time | 5 ns |
| Operating Supply Voltage | 2 V to 5.5 V |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | SOT-353 |
| Maximum Power Dissipation | 150 mW |
| Minimum Operating Temperature | - 55 C |
| Packaging | Reel |
| Factory Pack Quantity | 3000 |
| Switch Configuration | SPST |
| Polarity | Non-Inverting |
| Typical Single Supply Voltage | 3|5 |
| Mounting | Surface Mount |
| Package Width | 1.35(Max) |
| PCB | 5 |
| Maximum On Resistance | 60@3V |
| Maximum Power Dissipation | 150 |
| Type | Analog Switch |
| Maximum Turn-Off Time | 40@2V |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Supply Current | 25 |
| Power Supply Type | Single |
| Number of Channels per Chip | 1 |
| Minimum Operating Temperature | -55 |
| Configuration | Single SPST |
| Switch Architecture | SPST |
| Supplier Package | SC-70 |
| Standard Package Name | SOT-323 |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Maximum Single Supply Voltage | 5.5 |
| Number of Inputs per Chip | 1 |
| Package Length | 2.2(Max) |
| Pin Count | 5 |
| Number of Outputs per Chip | 1 |
| Minimum Single Supply Voltage | 2 |
| Package Height | 1(Max) |
| Maximum Turn-On Time | 40@2V |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Function | Switch |
| Circuit | 1 x SPST - NO |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | SC-70 |
| Voltage Supply Source | Single Supply |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Current - Supply | 1µA |
| On-State Resistance | 40 Ohm |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2 V ~ 5.5 V |
| Standard Package | 3,000 |
| Package/Case | 6-TSSOP (5 Lead), SC-88A, SOT-353 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | MC74VHC1G66DFT2GOSCT |
| On Time - Max | 40 ns |
| On Resistance - Max | 60 Ohms |
| Off Time - Max | 40 ns |
| Power Dissipation | 0.15 W |
| Operating Temp Range | -55C to 125C |
| Package Type | SC-70 |
| Operating Temperature Classification | Military |
| Number of Inputs | 1 |
| Number of Outputs | 1 |
| Dual Supply Voltage (Typ) | Not Required V |
| Power Supply Requirement | Single |
| Dual Supply Voltage (Min) | Not Required V |
| Rad Hardened | No |
| Single Supply Voltage (Min) | 2 V |
| Single Supply Voltage (Max) | 5.5 V |
| Single Supply Voltage (Typ) | 3/5 V |
| Dual Supply Voltage (Max) | Not Required V |
| Multiplexer Configuration | Single SPST |
| Analog Switch ON Resistance | 60@3V ohm |
| Analog Switch Turn Off Time | 40@2V ns |
| Analog Switch Turn On Time | 40@2V ns |
| Supply Current | 25 mA |
| DELETED | Compliant |
| 长度 | 2.2mm |
| 输入信号类型 | 单端 |
| 典型单电源电压 | 2 → 5.5 V |
| 开关类型 | 模拟 |
| 配置 | 单单刀单掷 |
| 高度 | 1mm |
| 电源类型 | 单 |
| 最低工作温度 | -55 °C |
| 安装类型 | 表面贴装 |
| 多路复用器结构 | 1:1 |
| 最大功率耗散 | 150 mW |
| 宽度 | 1.35mm |
| 封装类型 | SC-88A |
| 最高工作温度 | +125 °C |
| 引脚数目 | 5 |
| 每个元件输出数目 | 1 |
| 输出信号类型 | 单端 |
| 尺寸 | 2.2 x 1.35 x 1mm |
| 每个元件输入数目 | 1 |
| 每片芯片通道数目 | 1 |
| Supply Type | Single Supply |
| Brand | ON Semiconductor |
| Number of Switches | 1 Switch |
| Switch Voltage - Max | 5.5 V |
| Length | 2.2 mm |
| Supply Voltage - Max | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min | 2 V |
| Series | MC74VHC1G66 |
| Height | 1 mm |
| Supply Current - Max | 100 nA |
| Pd - Power Dissipation | 150 mW |
咨询QQ
热线电话