所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Function | Switch |
| Circuit | 1 x SPST - NO |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 5-TSOP |
| Voltage Supply Source | Single Supply |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Current - Supply | 1µA |
| On-State Resistance | 40 Ohm |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2 V ~ 5.5 V |
| Standard Package | 1 |
| Package/Case | 6-TSOP (0.059", 1.50mm Width) 5 leads |
| Other Names | MC74VHC1G66DTOSCT |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
咨询QQ
热线电话