所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Function | Multiplexer/Demultiplexer |
| Circuit | 2 x 4:1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
| Voltage Supply Source | Single, Dual Supply |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| On-State Resistance | 100 Ohm |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2 V ~ 6 V, ±1 V ~ 6 V |
| Standard Package | 2,500 |
| Other Names | MC74VHC4052DROSTR |
| Package/Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
咨询QQ
热线电话