所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Multiplexer Switch ICs |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Number of Channels | 2 |
| Number of Switches | 2 |
| On Resistance (Max) | 200 Ohms |
| On Time (Max) | 245 ns |
| Off Time (Max) | 160 ns |
| Propagation Delay Time | 40 ns |
| Operating Supply Voltage | 2 V to 6 V |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | TSSOP-16 |
| Maximum Power Dissipation | 450 mW |
| Minimum Operating Temperature | - 55 C |
| Packaging | Reel |
| Life | Obsolete |
| Typical Single Supply Voltage | 3|5 |
| Maximum On Resistance | 200@3V |
| Maximum Power Dissipation | 450 |
| Type | Analog Multiplexer |
| Maximum Turn-Off Time | 160@2V |
| EU RoHS | Compliant |
| Power Supply Type | Single|Dual |
| Number of Channels per Chip | 2 |
| Minimum Operating Temperature | -55 |
| Configuration | Dual 4:1 |
| Supplier Package | TSSOP |
| Standard Package Name | TSSOP |
| Multiplexer Architecture | 4:1 |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Maximum Single Supply Voltage | 6 |
| Minimum Dual Supply Voltage | ±1 |
| Typical Dual Supply Voltage | ±3|±5 |
| Maximum Dual Supply Voltage | ±6 |
| Number of Inputs per Chip | 8 |
| Pin Count | 16 |
| Number of Outputs per Chip | 2 |
| Minimum Single Supply Voltage | 2 |
| Maximum Turn-On Time | 245@2V |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Function | Multiplexer/Demultiplexer |
| Circuit | 2 x 4:1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 16-TSSOP |
| Voltage Supply Source | Single, Dual Supply |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| On-State Resistance | 100 Ohm |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2 V ~ 6 V, ±1 V ~ 6 V |
| Standard Package | 2,500 |
| Package/Case | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
咨询QQ
热线电话