所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 16TSSOP |
| Type | Analog Multiplexer |
| Maximum On Resistance | 200@3V Ohm |
| Maximum Propagation Delay Bus to Bus | 40@2V|25@3V|12@4.5V|10@6V ns |
| Multiplexer Architecture | 4:1 |
| Maximum Turn-Off Time | 160@2V ns |
| Maximum Turn-On Time | 245@2V ns |
| Chip Enable Signals | Yes |
| Configuration | Dual 4:1 |
| Minimum Dual Supply Voltage | ±1 V |
| Maximum Dual Supply Voltage | ±6 V |
| Minimum Single Supply Voltage | 2 V |
| Maximum Single Supply Voltage | 6 V |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Category | Multiplexer Switch ICs |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Number of Channels | 2 |
| Number of Switches | 2 |
| On Resistance (Max) | 200 Ohms |
| On Time (Max) | 245 ns |
| Off Time (Max) | 160 ns |
| Propagation Delay Time | 40 ns |
| Operating Supply Voltage | 2 V to 6 V |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | TSSOP-16 |
| Maximum Power Dissipation | 450 mW |
| Minimum Operating Temperature | - 55 C |
| Packaging | Reel |
| Factory Pack Quantity | 2500 |
| Typical Single Supply Voltage | 3|5 |
| Maximum On Resistance | 200@3V |
| Maximum Power Dissipation | 450 |
| Maximum Turn-Off Time | 160@2V |
| EU RoHS | Compliant |
| Power Supply Type | Single|Dual |
| Number of Channels per Chip | 2 |
| Minimum Operating Temperature | -55 |
| Supplier Package | TSSOP |
| Standard Package Name | TSSOP |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Maximum Single Supply Voltage | 6 |
| Minimum Dual Supply Voltage | ±1 |
| Typical Dual Supply Voltage | ±3|±5 |
| Maximum Dual Supply Voltage | ±6 |
| Number of Inputs per Chip | 8 |
| Pin Count | 16 |
| Number of Outputs per Chip | 2 |
| Minimum Single Supply Voltage | 2 |
| Maximum Turn-On Time | 245@2V |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Function | Multiplexer/Demultiplexer |
| Circuit | 2 x 4:1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 16-TSSOP |
| Voltage Supply Source | Single, Dual Supply |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| On-State Resistance | 100 Ohm |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2 V ~ 6 V, ±1 V ~ 6 V |
| Package/Case | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | MC74VHC4052DTR2GOSCT |
| On Time - Max | 245 ns |
| On Resistance - Max | 200 Ohms |
| Off Time - Max | 160 ns |
| Power Dissipation | 0.45 W |
| Mounting | Surface Mount |
| Operating Temp Range | -55C to 125C |
| Package Type | TSSOP |
| Operating Temperature Classification | Military |
| Number of Inputs | 8 |
| Number of Outputs | 2 |
| Dual Supply Voltage (Typ) | �3/�5 V |
| Power Supply Requirement | Single/Dual |
| Dual Supply Voltage (Min) | �1 V |
| Rad Hardened | No |
| Single Supply Voltage (Min) | 2 V |
| Single Supply Voltage (Max) | 6 V |
| Single Supply Voltage (Typ) | 3/5 V |
| Dual Supply Voltage (Max) | �6 V |
| Multiplexer Configuration | Dual 4 |
| Analog Switch ON Resistance | 200@3V ohm |
| Analog Switch Turn Off Time | 160@2V ns |
| Analog Switch Turn On Time | 245@2V ns |
| Supply Type | Single Supply, Dual Supply |
| Brand | ON Semiconductor |
| Length | 5.1 mm |
| Supply Voltage - Max | 6 V |
| Supply Voltage - Min | 2 V |
| Series | MC74VHC4052 |
| Height | 1.05 mm |
| Bandwidth | 95 MHz |
| Pd - Power Dissipation | 450 mW |
咨询QQ
热线电话