所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 10DFN EP |
| Control Interface | Serial (SPI) |
| Number of Positions | 128 |
| Number of Pot per Package | 2 |
| Resistance Value | 100 kOhm |
| Memory Type | Volatile |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Unit Pack | 3300 |
| MOQ | 3300 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Taps | 129 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Resistance (Ohms) | 100k |
| Temperature Coefficient | 150 ppm/°C Typical |
| Supplier Device Package | 10-DFN (3x3) |
| Voltage - Supply | 1.8 V ~ 5.5 V |
| Interface | 4-Wire SPI (Chip Select) |
| Number of Circuits | 2 |
| Package/Case | 10-VFDFN Exposed Pad |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Operating Supply Voltage | 2.5 V, 3.3 V, 5 V |
| Factory Pack Quantity | 3300 |
| Wiper Memory | Volatile |
| Product Category | Digital Potentiometer ICs |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Supply Current | 1 mA |
| Resistance | 100 kOhms |
| Taps per POT | 128 |
| Digital Interface | Serial (SPI) |
| Supply Voltage - Max | 5.5 V |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Package / Case | DFN-10 EP |
| Number of POTs | Dual |
| Supply Voltage - Min | 1.8 V |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Supply Type | Single |
| Operating Supply Current | 1 mA |
| Width | 3 mm |
| Brand | Microchip Technology |
| Length | 3 mm |
| Series | MCP4232 |
| Height | 0.88 mm |
咨询QQ
热线电话