所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Solid State Relays - Industrial Mount |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Control Voltage Range | 8 VDC to 32 VDC |
| Load Voltage Rating | 180 VAC to 280 VAC |
| Load Current Rating | 25 A |
| Output Device | SCR |
| Mounting Style | Panel |
| Package / Case | SSR |
| Product Type | Industrial Mount |
| Series | MCPC |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Termination Style | Screw |
| Relay Type | Relay |
| Mounting Type | Chassis Mount or Panel Mount |
| Load Current | 25A |
| Voltage - Load | 180 ~ 280 V |
| Output Type | AC, Linear Controlled |
| Packaging | Bulk |
| Circuit | SPST-NO (1 Form A) |
| Standard Package | 10 |
| Voltage - Input | 8 ~ 32VDC |
| Other Names | MCPC2425C-ND |
| Package/Case | Hockey Puck |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Current | 25 A |
| Operating Voltage Min | :180Vrms |
| Operating Voltage Max | :280Vrms |
| Control Voltage DC Max | :32VDC |
| Contact Configuration | :SPST-NO |
| Switching Mode | :Proportional Output |
| No. of Poles | :1 |
| Weight (kg) | 0.122 |
| Tariff No. | 85364110 |
咨询QQ
热线电话