所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Solid State Relays - Industrial Mount |
| RoHS | In Transition |
| Control Voltage Range | 8 VDC to 32 VDC |
| Load Voltage Rating | 280 V |
| Load Current Rating | 25 A |
| Output Device | DC Output |
| Mounting Style | Panel |
| Package / Case | SSR |
| Product Type | Industrial Mount |
| Series | MCST |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Termination Style | Screw |
| Relay Type | Relay |
| Mounting Type | Chassis Mount or Panel Mount |
| Load Current | 25A |
| Voltage - Load | 180 ~ 280 V |
| Output Type | AC, Linear Controlled |
| Packaging | Bulk |
| Circuit | SPST-NO (1 Form A) |
| Standard Package | 10 |
| Voltage - Input | 8 ~ 32VDC |
| Package/Case | Hockey Puck |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Current | 30 mA |
| Current,Ratings | 25A |
| Function | SoftStart |
| Height | 2.3in. |
| Length | 1.8in. |
| RelayType | SolidState |
| Terminals | Screw,SaddleClamp(Power),BarrierStripScrew(Control) |
| Torque | 20lbs.-in. |
| Voltage,Rating | 280VAC |
| SubCategory | Auxiliary Modules |
| Control Voltage | 5-32 VDC |
| MainCategory | Soft Start/Stop |
| Line Voltage | 180-280 VAC |
咨询QQ
热线电话