所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Factory Pack Quantity | 100 |
| Current Rating | 3 A |
| Housing Material | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Voltage Rating | 250 VAC |
| Series | MDF7 |
| Termination Style | Solder |
| Packaging | Bag |
| Number of Positions / Contacts | 16 |
| Number of Rows | 2 |
| Contact Plating | Gold |
| Pitch | 2.54 mm |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Contact Material | Brass |
| DELETED | Compliant |
| Operating Temp Range | -30C to 85C |
| Termination Method | Solder |
| Contact Resistance Max | 30 mohm |
| Current Rating (Max) | 3 A |
| Gender | HDR |
| Mounting Style | Through Hole |
| Body Orientation | Straight |
| Type | Unshrouded Header |
| Number of Contact Rows | 2 |
| Number of Contacts | 16 POS |
| Housing Color | Black |
| Product Length (mm) | 20.32 mm |
| Product Depth (mm) | 5.08 mm |
| Product Height (mm) | 12.54 mm |
| Voltage Rating Max | 250VAC |
| Pitch (mm) | 2.54 mm |
咨询QQ
热线电话