所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package Type | DIP |
| Number of Resistors | 8 |
| Number of Terminals | 16 |
| Power Rating | 1.92 W |
| Type | Network |
| Circuit Designator | ISOL |
| Technology | Thick Film |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Resistance Value | 1 KOhm |
| Temperature Coefficient | ±100 ppm/°C |
| Standard Package | Bulk |
| Product Category | Resistor Networks & Arrays |
| RoHS | No |
| Product Type | Networks |
| Circuit Type | Isolated |
| Resistor Values | 1 kOhms |
| Tolerance | 2 % |
| Number of Pins | 16 |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 125 C |
| Dimensions | 7.87 mm W x 19.05 mm L x 3.05 mm H |
| Lead Spacing | 2.54 mm |
| Termination Style | DIP |
| Packaging | Tube |
| Package / Case | DIP-16 |
| Power per Element | 0.25 W (1/4 W) |
| Series | MDP |
| Factory Pack Quantity | 25 |
| Part # Aliases | MDP1603102G |
| Resistance Value | 1K |
| EU RoHS | Not Compliant |
| Power Rating per Resistor | 0.25 (1/4) |
| Product Depth | 7.87 |
| Temperature Coefficient | ±100 |
| Product Length | 21.59 |
| Product Height | 3.05 |
| Power Rating | 1.92 |
| Mounting | Through Hole |
| Case Style | Molded |
| Terminal Pitch | 2.54 |
| Package/Case | DIP |
| Case Length | 19.05 mm |
| Case Height | 3.05 mm |
| Case Width | 7.87 mm |
| Operating Temp Range | -55C to 125C |
| Terminal Pitch | 2.54 mm |
| Rad Hardened | No |
| No. of Terminals | 16 |
| Failure Rate | Not Required |
| Tolerance (+ or -) | 2% |
| Resistance | 1000 ohm |
| Mounting Style | Through Hole |
| Military Standard | Not Required |
| Product Length (mm) | 21.59 mm |
| Product Depth (mm) | 7.87 mm |
| Product Height (mm) | 3.81 mm |
| Power Rating Per Resistor | 1/4 W |
| DELETED | Not Compliant |
| Resistance Tolerance | :± 2% |
| Power Rating per Element | :250mW |
| Voltage Rating | :100V |
| No. of Elements | :8 |
| Resistor Case Style | :DIP |
| Weight (kg) | 0.002 |
| Tariff No. | 85331000 |
咨询QQ
热线电话