所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Test Plugs & Test Jacks |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Equipment Type | Banana Plugs |
| Color | Black |
| Current Rating | 15 A |
| Contact Plating | Nickel |
| Connector Type | Plug |
| Contact Material | Brass |
| Insulation | Insulated |
| Insulation Material | Polypropylene |
| Operating Temperature | + 50 C |
| Factory Pack Quantity | 6 |
| Voltage Rating | 5 kV |
| Part # Aliases | 1888060 |
| Wire Size | 18 |
| Product Length | 40.13 |
| EU RoHS | Compliant |
| Product Depth | 25.22 |
| Mounting | Cable Mount |
| Body Orientation | Straight |
| Product Height | 9.65 |
| Housing Material | Acrylonitrile Butadiene Styrene |
| Number of Ports | 1 |
| Number of Contacts | 2 |
| Housing Color | Black |
| Gender | PL |
| Maximum Current Rating | 15 |
| Type | Banana Plug |
| Plug/Mating Plug Diameter | Standard |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Features | Shorting Bar |
| Body Material | Acrylonitrile Butadiene Styrene (ABS) |
| Contact Finish | Nickel |
| Packaging | Bulk |
| Wire Gauge | 18 AWG |
| Standard Package | 5 |
| Termination | Solderless |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Series | :MDP |
| Contact Termination | :Quick Connect |
| Connector Colour | :Black |
| Connector Mounting | :Cable |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Weight (kg) | 0.0014 |
| Tariff No. | 90303100 |
| Brand/Series | MDP-SSeries |
| ContactPlating | Nickel |
| Current,Rating | 15A |
| InsulationType | Insulated |
| Material,Body | Brass |
| Material,Contact | BerylliumCopper |
| NumberofContacts | 2 |
| PinSpacing | 0.75" |
| PrimaryType | Banana |
| SpecialFeatures | Dual |
| Voltage,Rating | 5000V |
| Wire,AWG | 18 |
咨询QQ
热线电话