所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Card Edge |
| Pitch | 0.8 mm |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Contacts | 26 |
| Contact Plating | Gold Over Nickel |
| Mounting | Surface Mount |
| Termination Method | Solder |
| Standard Package | Bulk |
| Operating Temp Range | -55C to 125C |
| Current Rating (Max) | 1.8/Contact A |
| Mounting Style | Surface Mount |
| Body Orientation | Right Angle |
| Number of Contact Rows | 2 |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Housing Color | Black |
| Product Height (mm) | 5.77 mm |
| Voltage Rating Max | 265VAC |
| Pitch (mm) | 0.8 mm |
| Card Thickness (mm) | 1.6 mm |
咨询QQ
热线电话