所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Card Edge |
| Pitch | 0.8 mm |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Contacts | 20 |
| Contact Plating | Gold Over Nickel |
| Mounting | Surface Mount |
| Termination Method | Solder |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Features | Board Guide |
| Mounting Type | Surface Mount, Right Angle |
| Card Type | Non Specified - Dual Edge |
| Color | Black |
| Gender | Female |
| Card Thickness | 0.039" (1.00mm) |
| Contact Finish | Gold |
| Packaging | Tube |
| Material - Insulation | Liquid Crystal Polymer (LCP) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Number of Positions | 20 |
| Termination | Solder |
| Read Out | Dual |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话