所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Recovered Diameter | 4.75 mm |
| Maximum Temperature | + 175 C |
| Features | Thin-wall, self extinguishing |
| Family | Heat Shrink Tubing |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 175 C |
| Color | Clear |
| Inside Diameter | 9.53 mm |
| Material | Polyvinylidene Fluoride (PVDF) |
| Chemical Resistant | Yes |
| Length | 1.22 m |
| Product Category | Heat Shrink Tubing and Sleeves |
| Minimum Shrink Temperature | + 175 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Part # Aliases | 00051135368923 51128597453 80610787931 80611600067 MFP-3/8-48"-CLEAR-12PCS MFP-3/8-48-CLEAR-BOX MFP-3/8-48-CLEAR-BOX* |
| Type | Tubing |
| Flammability Rating | UL 224 VW-1 / CSA Oft |
| Shrink Ratio | 2:1 |
| For Use With | :Cable & Wire |
| Shrink Tubing / Boot Material | :PVDF (Polyvinylidene Fluoride) |
| I.D. Supplied | :9.525mm |
| I.D. Max Recovered | :4.75mm |
| Wall Thickness Recovered | :0.3mm |
| Weight (kg) | 0.431 |
| Tariff No. | 00000000 |
| Application | Forshrink-fitjacketingandinsulationofflexiblewirebundlesandsensitivecomponents |
| Diameter,Inner | 0.375in. |
| Diameter,RecoveredInner | 0.187 |
| ShrinkRatio | 2:1 |
| rohs | RoHS Compliant Part |
咨询QQ
热线电话