所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Trip Current | 3 A |
| Maximum Voltage Rating | 15 V |
| Hold Current | 1.5 A |
| Maximum Current Rating | 100 A |
| Agency Approvals | CSA/TUV/UL |
| Maximum Trip Time | 5@8A s |
| Typical Power Dissipation | 1.9 W |
| Minimum Initial Resistance | 0.06 Ohm |
| Standard Package | Cut Tape |
| Product Category | Resettable Fuses |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Current Rating | 100 A |
| Resistance | 0.25 Ohms |
| Maximum Voltage DC | 15 V |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Series | MF-SM |
| Operating Temperature Range | - 40 C to + 85 C |
| Current Rating (Max) | 100 A |
| Dimensions | 9.5 mm L x 6.71 mm W x 3 mm H |
| Maximum Voltage | 15 VDC |
| Package / Case | 3425 (8763 metric) |
| Packaging | Reel |
| Factory Pack Quantity | 1500 |
| Type | PTC Resettable Fuses |
| Typical Power Dissipation | 1.9 |
| Product Length | 9.5(Max) |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Hold Current | 1.5 |
| Product Depth | 6.71(Max) |
| Number of Terminals | 2 |
| Trip Current | 3 |
| Maximum Post Trip Resistance | 0.25 |
| Maximum Current Rating | 100 |
| Application | Automotive Applications|Computers... |
| Maximum Trip Time | 5@8A |
| Minimum Initial Resistance | 0.06 |
| Mounting | Surface Mount |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Product Height | 3(Max) |
| Package/Case | SMD |
| Current - Max | 100A |
| Voltage - Max | 15V |
| Time to Trip | 5s |
| R Min/Max | 0.060 ~ 0.250 Ohm |
| Current - Hold (Ih) (Max) | 1.5A |
| Current - Trip (It) | 3A |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | MF-SM150CT |
| Height | 3mm |
| Length | 9.5mm |
| Maximum Current | 100 A |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Maximum Resistance | 0.25Ω |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Minimum Resistance | 0.06Ω |
| Power Dissipation | 1.9W |
| Terminal Material | Tin Plated Brass |
| Voltage Rating | 15 V |
| Width | 6.71mm |
| Current Rating - Max | 100 A |
| Wire Form | Not Required |
| Operating Temperature Max Deg. C | 85C |
| Operating Temperature Min Deg. C | -40C |
| Voltage Rating Max | 15V |
| Initial Resistance (Min) | 0.06 Ohm |
| Post Trip Resistance (Max) | 0.25 Ohm |
| Power Dissipation (Typ) | 1.9 W |
| Trip Time (Max) | 5@8A s |
| Holding Current | :1.5A |
| Tripping Current | :3A |
| Carrying Current Max | :100A |
| Initial Resistance Max | :0.25ohm |
| Operating Voltage | :15V |
| PTC Fuse Case | :SMD |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Case Material | :Epoxy polymer |
| Current Max | :100A |
| External Depth | :3mm |
| External Length / Height | :6.71mm |
| External Width | :7.98mm |
| Holding Current Max Ih | :1.50A |
| Initial Resistance Min | :0.06ohm |
| Lead Length | :0.43mm |
| Operating Temperature Max | :85°C |
| Operating Temperature Min | :-40°C |
| Pitch Max | :9.50mm |
| Pitch Min | :8.00mm |
| Resistance Temperature | :23°C |
| Surface Tripped Temperature Max | :125°C |
| Tab Width | :0.71mm |
| Termination Type | :SMD |
| Thermistor Type | :PTC Resettable Fuse |
| Weight (kg) | 0.001 |
| Tariff No. | 85361010 |
咨询QQ
热线电话