所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 6UDFN EP |
| Family | MGA-24106 |
| Standard Package | Bulk |
| Product Category | RF Amplifier |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Packaging | Bulk |
| Manufacturer Type | Low Noise Amplifier |
| Mounting | Surface Mount |
| Package Width | 1.2 |
| PCB | 6 |
| Maximum Power Dissipation | 60 |
| Maximum Output Return Loss | 20(Typ)@1575MHz |
| Maximum Gain | 19.6(Typ)@1575MHz |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Supply Current | 6(Typ)@3.3V |
| Power Supply Type | Single |
| Number of Channels per Chip | 1 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Maximum Operating Frequency | 3500 |
| Supplier Package | UDFN EP |
| Standard Package Name | DFN |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Maximum Single Supply Voltage | 4 |
| Typical Noise Figure | 1@1575MHz |
| Package Length | 1.5 |
| Pin Count | 6 |
| Package Height | 0.5 |
| Maximum Input Return Loss | 9.5(Typ)@1575MHz |
| Series | * |
| Noise Figure | 0.97dB |
| Supplier Device Package | 6-uDFN (1.5x1.2) |
| RF Type | GPS |
| Test Frequency | 1575.42MHz |
| P1dB | -9.7dBm (0.1mW) |
| Current - Supply | 15mA |
| Voltage - Supply | 4V |
| Gain | 17.9dB |
| Frequency | 900MHz ~ 3.5GHz |
| Package/Case | 6-UDFN Exposed Pad |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话