所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Stud/Tab Size | 6 Stud |
| Length - Overall | 1.000" (25.40mm) |
| Features | Brazed Seam |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Wire Gauge | 14-16 AWG |
| Width - Outer Edges | 0.310" (7.87mm) |
| Thickness | 0.030" (0.76mm) |
| Packaging | Bulk |
| Material - Insulation | Polyolefin |
| Color | Blue |
| Standard Package | 250 |
| Insulation | Insulated with Heat Shrink |
| Termination | Crimp |
| Contact Finish | Tin |
| Terminal Type | Circular |
| Contact Material | Copper, ETP |
| Product | Ring Terminals |
| Material | Electrolytic (ETP) Copper |
| Termination Style | Crimp |
| Unit Weight | 9.600161 oz |
| Stud / Tab Size | 6 |
| Width | 0.31 in |
| Length | 1 in |
| Part # Aliases | 05400706321 80610530042 |
| Type | Ring Tongue |
| RoHS | RoHS Compliant |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话