所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Fixed Terminal Blocks |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Product | Fixed Terminal Blocks |
| Type | Wire to Board |
| Pitch | 5 mm |
| Number of Positions / Contacts | 2 |
| Wire Gauge Range | 30-14 |
| Current Rating | 15 A |
| Voltage Rating | 300 V |
| Mounting Style | Through Hole |
| Mounting Angle | Horizontal |
| Termination Style | Screw |
| Contact Plating | Tin |
| Color | Green |
| Flammability Rating | UL 94 V-0 |
| Height | 9.40 mm |
| Housing Material | Polyamide (PA) |
| Length | 10.2 mm |
| Factory Pack Quantity | 20 |
| Width | 16 mm |
| Wire Gauge Max | 14 |
| Wire Gauge Min | 30 |
| Wire Orientation | Horizontal |
咨询QQ
热线电话