所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Typical Reset Threshold Voltage | 2.88 |
| Output Driver | Active Low/Open Drain |
| Maximum Power Dissipation | 700 |
| Chip Enable Signals | No |
| EU RoHS | Compliant |
| Minimum Reset Threshold Voltage | 2.8 |
| Watchdog Timer | Yes |
| Power Fail Detection | No |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | SOIC |
| Standard Package Name | SOIC |
| Number of Supervisors | 1 |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Battery Backup Switching | No |
| Maximum Reset Threshold Voltage | 2.97 |
| Monitored Voltage | 0 to 5.5 |
| Pin Count | 8 |
| Maximum Reset Active Time | 1000 |
| Manual Reset | Yes |
| Maximum Supply Current | 30 |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Reset | Active High/Active Low |
| Voltage - Threshold | 2.55V, 2.88V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Reset Timeout | 250 ms Minimum |
| Packaging | Tube |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
| Standard Package | 95 |
| Output | Open Drain or Open Collector |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Type | Simple Reset/Power-On Reset |
| Package/Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Operating Supply Current | 18 uA |
| Maximum Power Dissipation | 700 mW |
| Series | MIC1832 |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Output Type | Active High, Active Low, Open Drain, Push-Pull |
| Reset Delay Time | 250 ms |
| Supply Voltage - Max | 5.5 V |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Package / Case | SOIC-8 |
| Watchdog | Watchdog |
| Threshold Voltage | 3 V, 3.3 V |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Supply Voltage - Min | 1.4 V |
| RoHS | RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话