所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Typical Operating Supply Voltage | 3.3 |
| Function | Temp Sensor |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Standard Package Name | SOT-23 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Output Type | Digital |
| Packaging | Tape and Reel |
| Interface Type | Serial (2-Wire) |
| Supplier Package | SOT-23 |
| Maximum Operating Supply Voltage | 3.6 |
| Accuracy | ±2°C |
| Minimum Operating Supply Voltage | 3 |
| Pin Count | 6 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Sensor Type | External |
| Sensing Temperature | External Sensor |
| Supplier Device Package | SOT-23-6 |
| Output Fan | No |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 3.6 V |
| Standard Package | 3,000 |
| Output Alarm | No |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Topology | ADC, Register Bank |
| Package/Case | SOT-23-6 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | 576-2711-1 |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Series | MIC281 |
| Package / Case | SOT-23-6 |
| RoHS | RoHS Compliant |
| 传感器类型 | External |
| 系列 | IttyBitty® |
| 输出报警 | No |
| 操作温度 | -40°C ~ 85°C |
| 电压 - 电源 | 3 V ~ 3.6 V |
| 功能 | Temp Monitoring System (Sensor) |
| 感应温度 | External Sensor |
| 封装/外壳 | SOT-23-6 |
| 输出风扇 | No |
| 输出类型 | I²C™/SMBus™ |
| 精度 | ±3°C(Max) |
咨询QQ
热线电话