所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Power Factor Correction ICs |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Switching Frequency | 81 KHz |
| Maximum Operating Temperature | + 150 C |
| Mounting Style | Through Hole |
| Package / Case | PDIP-16 |
| Packaging | Tube |
| Minimum Operating Temperature | - 65 C |
| Factory Pack Quantity | 25 |
| Part # Aliases | ML4824IP1_NL |
| Life | End of Life: Scheduled for obsolescence and will be discontinued by the manufacturer. |
| Typical Operating Supply Voltage | 13.5 |
| Standard Package Name | PDIP |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Minimum Operating Supply Voltage | 12.8 |
| Switching Frequency | 81 |
| Operation Mode | CRM |
| Supplier Package | PDIP W |
| Screening Level | Industrial |
| Maximum Operating Supply Voltage | 14.2 |
| Start-Up Supply Current | 0.7 |
| Type | Power Factor Correction and PWM C... |
| Pin Count | 16 |
| Lead Shape | Through Hole |
| Mounting Type | Through Hole |
| Frequency - Switching | 76kHz |
| Supplier Device Package | 16-DIP |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 10.5 V ~ 13.2 V |
| Mode | Average Current |
| Standard Package | 25 |
| Current - Startup | 700µA |
| Package/Case | 16-DIP (0.300", 7.62mm) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Unit Weight | 0.057420 oz |
| UVLO | :3V |
| Supply Voltage Max | :11.8V |
| Startup Current | :700µA |
| Operating Supply Current | :16mA |
| Digital IC Case Style | :DIP |
| No. of Pins | :16 |
| Duty Cycle (%) | :95% |
| Frequency | :250kHz |
| Operating Temperature Min | :-40°C |
| Operating Temperature Max | :85°C |
| MSL | :- |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Base Number | :4824 |
| Controller Type | :PWM |
| IC Generic Number | :4824 |
| Input Current | :10mA |
| Input Voltage Max | :7V |
| Input Voltage Min | :0V |
| Logic Function Number | :4824 |
| Operating Temperature Range | :-40°C to +85°C |
| Output Current Max | :500A |
| Output Energy per Cycle | :1.5µJ |
| Output Type | :Voltage |
| Output Voltage | :7.5V |
| Supply Voltage Range | :11.8V |
| Termination Type | :Through Hole |
| Weight (kg) | 0.001667 |
| Tariff No. | 85423190 |
咨询QQ
热线电话